رویداد جهانی Global Game Jam- بهمن 1398

گلوبال‌گیم‌جم (به‌اختصار GGJ) یا محفل بازی‌سازی جهانی، یک دورهمی بازی‌سازی سالانه است که در سرتاسر دنیا به‌صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.

هدف این رویداد در کنار هم قرار دادن عناصری مثل خلاقیت، همکاری و تجربه در زمینه بازی‌سازی است. مشارکت‌کنندگان در این رویداد در مکان‌های معتبر و ثبت‌شده برای پیاده‌سازی کردن ایده‌های خود در قالب گروه‌هایی گرد هم می‌آیند و بازی‌های جدید خلاقانه و مبتکرانه را در وقت محدود می‌سازند که تجربه‌ی نابی را به‌همراه دارد.
امسال از 11 تا 13 بهمن به‌صورت شبانه‌روزی در مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان میزبان 30 نفر از شرکت‌کنندگان از 5 شهرستان همدان، یزد، مشهد، تهران و اصفهان (به‌صورت تیمی یا انفرادی) بودیم. امکانات مرکز از قبیل فضای کاری مشترک، اینترنت، آشپزخانه‌ی مجهز، کامپیوترهای قوی، استودیوی صدا و موسیقی و اتاق‌های استراحت ویژه خانم‌ها و آقایان، به مدت 72 ساعت در اختیار شرکت‌کنندگان بود تا بهترین بازی‌ها را بسازند و تجربه‌ی خوبی کسب کنند. در این دوره 8 تیم موفق به ساخت و انتشار بازی خود در وب‌سایت جهانی گلوبال گیم جم شدند.
تم این دوره‌ی GGJ، ترمیم (Repair) بود و شرکت‌کنندگان می‌بایست بازی‌هایی می‌ساختند که این منظر سرگرمی را مورد توجه قرار دهد. محمدمهدی کرمانی و مهرداد رضایی که هر دو از بازی‌سازان مستقل و باتجربه‌ی اصفهان هستند، به‌عنوان منتور در کنار تیم‌ها حضور داشتند.
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/06/15
تعداد بازدید:
870
منبع:
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal