سومين ايده شو گيم و بازي هاي رايانه اي- آذر 1396

ايده‌شو رويدادي است كه در آن به افراد شركت‌كننده اين امكان داده مي‌شود تا در محيطي دوستانه به بيان ايده‌هاي نوآورانه خود بپردازند و ضمن كسب مهارت‌هاي ايده‌پردازي و ارائه ايده، ايده‌هاي خود را در بوته نقد براي بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن براي راه‌اندازي يك كسب‌وكار نوپاي موفق قرار دهند.

سي و چهارمين ايده‌شو با موضوع بازي‌هاي رايانه‌اي در دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه 29 آذر در تالار فارابي دانشكده‌ي علوم تربيتي و روانشناسي دانشگاه اصفهان برگزار شد. در آذرماه سال‌هاي 94 و 95 نيز دانشگاه اصفهان ميزبان اين رويداد در حوزه‌ي بازي‌سازي بود و استقبال علاقمندان و ايده‌پردازان از اين رويداد،‌ نشان مي‌داد كه جاي خود را در ساختار ذهني علاقمندان به بازي‌سازي باز كرده است.
در اين رويداد از بين 28 ايده‌ي ارسال‌شده به دبيرخانه‌ي ايده‌شو، 12 ايده انتخاب شدند. صاحبان اين ايده‌ها هركدام 3 دقيقه فرصت داشتند كه جمعيت حاضر و هيأت داوران را در مورد ايده‌ي خود توجيه كنند و سپس داوران به مدت 2 دقيقه نظرات خود در مورد بازي را بيان مي‌كردند. سپس از بين 12 ايده، 5 ايده به رأي داوران و تماشاچيان انتخاب شد و به هركدام از صاحبان ايده‌ها 4 دقيقه فرصت داده شد تا به سؤالات داوران پاسخ بگويند. تيم داوري اين رويداد آقايان حسين مزروعي (مدير شتاب‌دهنده‌ي آواگيمز و استوديو بازي‌سازي پاپاتا)، ميلاد صالحي (مدير استوديو بازي‌سازي زاناگيمز و سايت تحليل محتواي Appreview) و حامد تركش مدير شركت آذرجم بودند. در نهايت به انتخاب آن‌ها، نيلوفر دلفان با ايده Follow me (بازي براي توانبخشي بيماران اوتيسم)، سيد ابوالفضل شرافت با ايده سه كله‌پوك (فوتبال دوبعدي)، فروزان فرزين‌نژاد با ايده تمرين سايه‌زني درايو فورهند با بازي رايانه‌اي (بازي رايانه‌اي-ورزشي)، پريسا حسيني با ايده تاريكي‌هراسي (بازي براي درمان فوبياي تاريكي) و ابراهيم منيرواقفي با عنوان ايده كبوتر نر تنها به ترتيب رتبه اول تا پنجم را كسب كردند. به نفرات اول تا سوم جوايز 500 و 400 و 300 هزار توماني و به دو نفر از تماشاچيان به قيد قرعه هدايايي تقديم شد. خانم مهندس زماني مدير كنترل پروژه‌ي ستاد توسعه‌ي فناوري‌هاي نرم و هويت‌ساز معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري نيز مهمان ويژه‌ي اين مراسم بودند.
سخنراني‌هاي حسين مزروعي (مقايسه‌ي اقتصاد گيم با شاخه‌هاي ديگر) و ميلاد صالحي (گيم بنفش!) از بخش‌هاي مهم و جذاب اين رويداد بود كه مورد استقبال مخاطبين قرار گرفت.
 
 
تاریخ:
1398/03/09
تعداد بازدید:
729
منبع:
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal