دورهمي بازي كات- 20 فروردين 1396

دراين رويدادها از تيم‌هاي بازي‌ساز كه بازي جذابي را روانه‌ي بازار كرده‌اند، دعوت مي‌شود كه در جمع علاقه‌مندان بازي‌سازي از سختي‌ها و شيريني‌هاي راهي كه طي كرده‌اند بگويند و تجربه‌هايشان را با كساني كه در آغاز اين راه هستند در ميان بگذارند.

اولين رويداد از اين دست روز 20 فروردين در مركز تخصصي بازي‌هاي رايانه‌اي دانشگاه اصفهان برگزار شد. مهمان اين رويداد تيم سازنده‌ي بازي فوتبال آنلاين كات از استوديو بازي‌سازي پاپاتا بودند. حميد راست‌قلم (كارگردان هنري)، اميررضا انواري (طراح بازي و تجربه‌ي كاربري)، سيد مسعود پزشك‌زاده (مدير فني)، حامد بابامحمدي (برنامه‌نويس ارشد)، محمد شمس (برنامه‌نويس رابط كاربري و سمت سرور، مهندس صدا و گزارشگر)، سيد محمد حسيني (برنامه‌نويس گيم‌پلي، طراح ارشد سه‌بعدي، طراح محيط بازي، طراح تكسچر و انيماتور)،  ، سياوش معمار (طراح رابط كاربري و طراح تكسچر) و مسعود سيستاني (طراح كاراكترهاي سه‌بعدي، طراح تكسچر و انيماتور) در اين دورهمي حضور داشتند. حميد راست‌قلم در ابتداي جلسه در مورد هنر در گيم و تخصص‌هاي لازم در تيم هنري ساخت يك بازي رايانه‌اي توضيحاتي ارائه كرد. سيدمحمد حسيني در مورد راه‌ها و بيراهه‌هاي گرافيك و انيميشن سه‌بعدي در بازي‌هاي موبايلي تجربياتش را با علاقه‌مندان در ميان گذاشت و امير انواري هم در مورد اعضاي تيم و نقش هركدام در ساخت بازي كات و همين‌طور سختي‌هاي راه (و حتي درآمدها و هزينه‌ها!) سخن گفت. مسعود پزشك‌زاده هم دقايقي در مورد ابعاد فني توسعه‌ي بازي‌هاي آنلاين صحبت كرد.
بعد از جلسه‌ي جدي و فني! كه بيش از 2 ساعت به طول انجاميد، نوبت كمي تفريح و بازي رسيد!  ليگ بازي كات بين علاقه‌مندان برگزار شد كه علاوه بر بازي كردن، در مورد ابعاد فني و هنري بازي هم با اعضاي تيم پاپاتا گفتگو كردند. در پايان به نفرات اول تا سوم (و همين‌طور كوچك‌ترين شركت‌كننده!) از طرف تيم پاپاتا بسته‌هاي طلاي بازي كات معادل صد هزار، پنجاه‌هزار و بيست‌وپنج هزار تومان اهدا شد.
سخن آخر! آنچه در اين رويدادها در كنار تأمين محتواي غني مهم است، همين دورهم جمع شدن‌هاست كه به علاقه‌مندان بازي‌سازي كمك مي‌كند تا همكاران جديد خود را بيابند. شايد بازي جديد و پردرآمدي از دل همين دورهمي‌ها در انتظار بازار ايران باشد!
 
تاریخ:
1398/03/04
تعداد بازدید:
650
منبع:
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal