چالش بازي سازي بدون كد نويسي- 30 آذر 1396

اولين كارگاه مركز تخصصي بازي‌هاي رايانه‌اي دانشگاه اصفهان در پاييز 1396، كارگاه بازي‌سازي بدون كدنويسي با موتورهاي كانستراكت2 و فيوژن بود كه همزمان با دانشگاه اصفهان در دانشگاه دولتي شهرضا و دانشگاه اردكان يزد نيز برگزار شد.

براي آنكه شركت‌كنندگان در اين كارگاه‌ها هرچه زودتر در چالش‌هاي ساخت يك بازي رايانه‌اي درگير شوند، براي دومين سال «چالش بازي‌سازي بدون كدنويسي» را برگزار كرديم. در اين رويداد يك Art Pack شامل كاراكترها و اصوات و جزييات محيطي موردنياز براي طراحي يك بازي در اختيار شركت‌كنندگان قرار گرفت تا در مدت 150 دقيقه بهترين بازي پلتفورمري كه در توان‌شان است را بسازند. اين رويداد 28 شركت‌كننده در قالب 10 تيم داشت كه صبح روز پنجشنبه 30 آذر 1396 در مركز تخصصي بازي‌هاي رايانه‌اي دانشگاه اصفهان به رقابت نشستند. يكي از نكات مثبت اين رويداد، قرار گرفتن مربيان باتجربه در كنار تيم‌هاي شركت‌كننده بود. مسعود پزشك‌زاده، مهرداد رضايي، حجت افشاران، نيلوفر نادري، افرا گرامي و معين صبوحي مربيان اين رويداد بودند كه تجربيات خود در ساخت بازي بدون كدنويسي را در اختيار شركت‌كنندگان قرار مي‌دادند.
بعد از سپري شدن زمان مسابقه، نوبت به داوري رسيد. تيم داوري شامل حسين مزروعي، حميد راست‌قلم، سيدمحمد حسيني و حامد بابامحمدي تك‌تك بازي‌ها را با حضور اعضاي آن تيم بررسي كردند و امتياز و نكات آن را ثبت كردند.
در پايان اين ماراتون هيجان‌انگيز، تيم‌هاي سامانه‌سازان (علي‌اصغر حيدري)، سپهر (ثنا كجاني، شكيبا يزدخواستي و شيرين و شهرزاد ماهوش) و اوبونتو (مهدي اسدي، مجيد جعفرزاده و حسين ابراهيم‌بابايي) به ترتيب مقام‌هاي اول تا سوم و جوايز 400 و 300 و 200 هزار توماني را از آن خود كردند.
 
تاریخ:
1398/03/11
تعداد بازدید:
942
منبع:
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal