چهارمين ايده‌شو گيم و بازي‌هاي رايانه‌اي – 28 آذر 1397
ايده‌شو رويدادي است كه در آن به افراد شركت‌كننده اين امكان داده مي‌شود تا در محيطي دوستانه به بيان ايده‌هاي نوآورانه خود بپردازند و ضمن كسب مهارت‌هاي ايده‌پردازي و ارائه ايده، ايده‌هاي خود را در بوته نقد براي بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن براي راه‌اندازي يك كسب‌وكار نوپاي موفق قرار دهند.
چهل و چهارمين ايده‌شو با موضوع بازي‌هاي رايانه‌اي در دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه 28 آذر در تالار آويني دانشگاه اصفهان برگزار شد. در آذرماه سال‌هاي 94 و 95 و 96 نيز دانشگاه اصفهان ميزبان اين رويداد در حوزه‌ي بازي‌سازي بود و استقبال علاقمندان و ايده‌پردازان از اين رويداد،‌ نشان مي‌داد كه جاي خود را در ساختار ذهني علاقمندان به بازي‌سازي باز كرده است.
در اين رويداد از بين 24 ايده‌ي ارسال‌شده به دبيرخانه‌ي ايده‌شو، 12 ايده انتخاب شدند. صاحبان اين ايده‌ها هركدام 3 دقيقه فرصت داشتند كه جمعيت حاضر و هيأت داوران را در مورد ايده‌ي خود توجيه كنند و سپس داوران به مدت 2 دقيقه نظرات خود در مورد بازي را بيان مي‌كردند. سپس از بين 12 ايده، 5 ايده به رأي داوران و تماشاچيان انتخاب شد و به هركدام از صاحبان ايده‌ها 4 دقيقه فرصت داده شد تا به سؤالات داوران پاسخ بگويند.
تيم داوري اين رويداد آقايان جواد راستي (مدير مركز تخصصي بازي‌هاي رايانه‌اي دانشگاه اصفهان)، ميلاد صالحي (مدير استوديو بازي‌سازي زاناگيمز و سايت تحليل محتواي Appreview) و حامد موحديان عطار (مدرس دروس بازي‌سازي در دانشگاه و مدير استوديو بازي‌سازي مترسك) بودند. در نهايت به انتخاب آن‌ها، آقاي اميرپارسا كريمي با ايده «بازي رايانه‌اي براي درمان بيماري انگشت ماشه‌اي»، آقاي احسان ملاكاظمي با ايده «بازي ريشو»، خانم زهرا زماني با ايده «بازي تقويت حافظه»، خانم مريم كجباف با ايده «بازي ره‌يافته» و آقاي پارسا قاجار با ايده «برادر ناتني» مقام‌هاي اول تا پنجم را كسب كردند. به نفرات اول تا سوم جوايز 500 و 400 و 300 هزار توماني و به دو نفر از تماشاچيان به قيد قرعه هدايايي تقديم شد. سخنراني دكتر موحديان عطار در مورد چالش‌هاي طراحي در تيم‌هاي مستقل نيز از بخش‌هاي مهم و جذاب اين رويداد بود كه مورد استقبال مخاطبين قرار گرفت.
 
تاریخ:
1398/03/15
تعداد بازدید:
49
منبع:
تمامي حقوق مادي و معنوي اين وب سايت متعلق به مركز نوآوري صنايع سرگرمي دانشگاه اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal