۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
FA
دانشگاه اصفهان
مركز مشاوره آماري

نظر به گسترش روز افزون طرح و توسعه در بخشهاي مختلف خدمات، صنعت، كشاورزي و همچنين رشد قابل توجه تحقيقات در زمينه هاي مختلف علمي در سالهاي اخير، استفاده از علم آمار و نياز محققين به كاربرد آن بيش از پيش محسوس است. در اغلب اين تحقيقات معرفي طرح هاي مناسب آزمايشي و نمونه گيري، تهيه و تنظيم پرسشنامه و آزمونها براي جمع آوري اطلاعات، شيوه تلخيص و تحليل داده ها و در مجموع كاربست روشهاي صحيح آماري از دغدغه هاي هميشگي پژوهشگران است. در پاسخ به نيازهاي پژوهشي محققان و پژوهشگران و ارائه مشاوره هاي آماري مبتني بر علم آمار ايجاد و توسعه مراكز مشاوره آماري امري ضروري است. از سوي ديگر بهره گيري و استفاده از ظرفيتهاي علمي گروه آمار و رفع نيازهاي مشاوره اي يك تكليف است. در راستاي رفع نيازهاي مشاوره اي و همچنين بهره برداري لازم از پتانسيل موجود، گروه آمار دانشگاه اصفهان همزمان با سال جهاني آمار در چارچوب شيوه نامه اي كه در پي خواهد آمد اقدام به ايجاد مركزي مستقل ولي زير نظر گروه آمار به نام "مركز مشاوره آماري" نموده است كه در ادامه به اختصار "مركز" ناميده مي شود.

 

1.   اهداف

-        ايجاد مركزي ثابت به عنوان كانوني براي رفع نيازهاي آموزشي و پژوهشي مرتبط با مشكلات و معضلات آماري جامعه بويژه در بخشهاي طرح و توسعه، كنترل كيفيت واحدهاي توليدي و بازرگاني اعم از حقوقي و حقيقي.

-        ارائه خدمات از طريق نظارت، مشاوره آماري و اجراي طرحهاي تحقيقاتي درون و برون دانشگاهي با تاييد، نظارت و هماهنگي معاونت پژوهشي دانشگاه.

-        همكاري در اجراي طرح‌هاي ملي مراكز آماري ايران، اعم از طرح‌هاي نمونه‌اي و سرشماري، همراه با تحليل آن داده‌ها.

-      افزايش آگاهي دانشجويان و متقاضيان به تخصصي بودن مشاوره هاي آماري.

-       آموزش، ترويج و فراگير نمودن روشهاي نوين آماري از جمله كاربرد نرم افزارهاي آماري در تحقيقات.

-       ارتقاء كيفيت يافته‌هاي علمي از طريق افزايش همكاري بين گروه آمار و پژوهشگران ساير علوم در داخل و خارج از دانشگاه.  

-       افزايش انگيزه و بهره برداري از ظرفيتهاي دانشجويان آمار اعم از كارشناسي و تحصيلات تكميلي از طريق مشاركت دادن آنها در مشاوره يا انجام طرحهاي آماري.

-       حمايت از پژوهشگران جوان و تحصيلات تكميلي از طريق ارائه مشاوره آماري براي انجام رساله‌ها و پايان‌نامه‌هاي دوره‌هاي تحصيلات تكميلي دانشگاه اصفهان و ساير موسسات و دانشگاه‌ها.

 

2.   خدمات

         عمده خدمات مركز به شرح زير است:

-       مشاوره: عبارت است از ارائه كليه خدمات مشاوره‌اي آماري به متقاضي در جهت رفع مشكلات آماري در راستاي انتخاب صحيح طرح و روش نمونه‌گيري، اصلاح داده‌ها و داده كاوي و انتخاب روش هاي مناسب آماري در تحليل داده‌ها.

-       همكاري: عبارت است از مشاركت مسقيم يا غيرمستقيم در اجراي پروژه‌ها و طرح‌هاي آماري و يا نظارت بر آنها.

-        آموزش: عبارت است از برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي مورد نياز براي كاربران، محققين، مديران و ... در زمينه هاي مختلف مانند روش تحقيق، تحليل پرسشنامه و نرم افزارهاي به روز آماري. همچنين اين مركز با برگزاري سخنراني‌هاي دوره‌اي و تحليل مثال‌هاي تجربي از عواقب عدم استفاده درست از مباحث آماري در طرح‌هاي تحقيقاتي و ارائه راهكارهاي مناسب، لزوم استفاده صحيح از آمار را روشن‌تر نمايد.  

ساير خدمات: اعم از كمك به تهيه و تدوين فني بخش آماري گزارش‌ها، مقاله‌ها و طرح‌هاي پژوهشي. 
 
اعضاي كميته فني:
 
1- دكترمنوچهر خردمندنيا
2- دكتر ايرج كاظمي
3-  دكتر احسان زمان زاده
4- دكترمحمد محمدي
 5- دكتر  فرخنده السادات سجادي
 


محققين عزيزي كه مايل به دريافت خدمات مشاوره آماري هستند مي توانند به طرق زير با مركز ارتباط برقرار كنند:

1- مراجعه حضوري به آقاي سعيد حياتي درروزهاي شنبه از ساعت 8 تا 12 صبح

2- ملاقات با مسئول مركز (دكترخردمند نيا ) روزهاي شنبه وسه شنبه ساعت 8 تا 9 صبح

3-گذاشتن پيام براي مسئول مركزبه آدرس تلگرام : 09131077197

4- ملاقات با يكي از اعضاء كميته فني مركزدرساعات رفع اشكال همكاران : دكتر سجادي ، دكتر زمان زاده ، دكتر كاظمي  و يا  دكترمحمدي.

 
 
 

آدرس مركز:
 اصفهان، خيابان آزادي، دانشگاه اصفهان، ساختمان آمار و رياضي
 
تلفن: 37934677-031
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/11/23
تعداد بازدید:
2315
Powered by DorsaPortal