۱۳۹۸ شنبه ۱۷ اسفند
FA
دانشگاه اصفهان
اطلاعيه مهم معاونت آموزشي دانشگاه در خصوص تشكيل كلاس ها به صورت غير حضوري
به اطلاع كليه اساتيد گرامي و دانشجويان عزيز مي رساند كه نظر به استفاده از آموزش هاي الكترونيك به عنوان جايگزين در مواردي كه امكان برگزاري كلاس ها به صورت حضوري ميسر نيست و به منظور بهره گيري مفيد و مناسب از ظرفيت آموزش مجازي براي برگزاري كلاس ها به صورت غير حضوري، دانشگاه انتظار دارد كه اساتيد ارجمند وظايف آموزشي خود را از اين طريق ارائه داده و در شرايط خاص اجتماعي كه هم اكنون به واسطه شيوع ويروس كرونا پيش آمده است نيز به وظيفه خطير خود به خوبي عمل نمايند. اميد است دانشجويان عزيز نيز براي استفاده مناسب از اين كلاسها، همكاري و همراهي لازم را به عمل آورند.

براي حسن اجراي برنامه آموزشي به صورت غير حضوري لازم است اساتيد و دانشجويان به صورت مداوم به سامانه الكترونيكي دانشگاه (lms.ui.ac.ir) مراجعه نمايند و كلاس ها مرتب تشكيل شود. توجه داشته باشيد كه براي كليه اساتيد و دانشجويان در اين سامانه حساب كاربري وجود دارد و تمامي درس هاي دانشگاه در آن تعريف شده است (فايل راهنما در صفحه اول سامانه مطالعه شود).

كلاس ها به دو صورت "خارج از خط" و "برخط" برنامه ريزي شده است. در كلاس هاي خارج از خط، استاد محترم "محتواي درس خود" را همراه با صداي ضبط شده در اين سامانه قرار مي دهد و دانشجو در هر زماني كه مناسب مي داند با مراجعه به آن درس را مي آموزد. دراين روش به همزماني حضور استاد و دانشجو نيازي نيست و مشكلات سرعت اينترنت نيز خللي در كار ايجاد نمي كند.

در كلاس هاي برخط، ابتدا استاد در سامانه، زماني را براي كلاس آنلاين معرفي مي كند و كليه دانشجويان در صفحه ي خود زمان كلاس را ملاحظه و در زمان تعيين شده به كلاس مجازي مي پيوندند. در اين شيوه استاد و دانشجو همزمان بايد در كلاس مجازي حضور داشته باشند. لازم به ذكر است كه سامانه به نحوي است كه كلاس ها به صورت خودكار ضبط مي شود و اگر دانشجويي نتوانست در زمان مقرر در كلاس حضور يابد بعداً مي تواند از كلاس ضبط شده استفاده كند.

ياداوري مي شود كه تمامي فعاليت هاي اساتيد و دانشجويان حتي زمان وارد شدن و خارج شدن به سامانه ثبت و ضبط مي شود ودفتر آموزشهاي الكترونيك و دفتر نظارت وارزيابي دانشگاه به صورت مستمر ناظر بر تشكيل كلاس خواهند بود.

براي همگان آرزوي سلامت و تندرستي نموده و اميدواريم كه با همدلي و همكاري وعمل به وظايف محوله از اين شرايط خاصي كه ايجاد شده است به خوبي گذر نماييم.

معاونت آموزشي دانشگاه اصفهان
تاریخ:
1398/12/20
تعداد بازدید:
3508
Powered by DorsaPortal